Jak rozbić szpilki w palcach?

Jeśli uwielbiasz buty na wysokich obcasach, zapewne wiesz już, że nie zawsze są one najwygodniejsze. Wiele kobiet kupuje upragnioną parę i odkłada ją do szafy, ponieważ mają wrażenie, że noszenie jej jest zbyt bolesne. A jaki jest pożytek z kupowania nowej pary, jeśli nie można jej często nosić?

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów na to, aby Twoje stopy czuły się bardziej komfortowo w ulubionych szpilkach. Dostępnych jest wiele sztuczek i produktów, które pomogą Ci uczynić je nieco bardziej znośnymi. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak zepsuć buty na szpilkach w palcach, oto lista rzeczy, które możesz zrobić:

  • Użyj taśmy klejące -j. Jeśli Twoje buty są zbyt ciasne, owiń palce taśmą klejącą, aby nie czuły się tak ciasno. Zapobiegnie to powstawaniu bólu i pęcherzy na stopach.
  • Umieść mały bandaż lub wacik między palcami. W ten sposób stworzysz między nimi przestrzeń, dzięki której nie będą się ocierać o siebie, ściskać ani o podeszwę buta.
  • Przed założeniem butów należy posypać je pudrem do stóp. Pomoże to wchłonąć pot i sprawi, że stopy pozostaną suche, co zapobiegnie powstawaniu pęcherzy.
  • Noś grube pończochy lub skarpety pod butami, aby zmniejszyć tarcie.
  • Szpilki to najbardziej eleganckie i seksowne buty, jakie istnieją, ale są one również bardzo niewygodne, ponieważ chodzenie w nich może zranić stopy.
  • Jeśli masz wesele lub imprezę i chcesz założyć szpilki, radzimy wziąć pod uwagę poniższe wskazówki, aby łatwiej było je wbić w stopę i w ten sposób uniknąć obrażeń.
  • Po pierwsze, użyj sprayu do butów, który zmiękcza skórę i zapobiega jej pękaniu.
  • Wypełnij palce papierem toaletowym, aby nie przemokły i abyś mógł dłużej chodzić bez odczuwania bólu.
  • Załóż skarpetki z piętami, a następnie włóż je na kilka sekund do suszarki – to zmiękczy skórę i sprawi, że będą bardziej elastyczne.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś walczyć z butami na szpilce i wracać do domu z bolącymi stopami?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, to prawdopodobnie nie jesteś sama.

W rzeczywistości, nawet jeśli masz szczęście mieć parę szpilek, które nie bolą, jest wiele kobiet, które mają trudności z włożeniem butów na obcasie bez odczuwania bólu.

Moda jest ważna, ale nie chodzi tylko o to, by być modnym. Chodzi także o to, by czuć się wygodnie i móc chodzić przez cały dzień bez uczucia, że zaraz odpadną Ci stopy. A jeśli chodzi o modę, chcesz mieć możliwość noszenia swojej ulubionej pary butów bez obaw o to, jak się w nich czujesz.

Jeśli już od jakiegoś czasu masz problem z butami na szpilce i nie wiesz, jak się do nich przekonać, mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Najlepszym sposobem na przyzwyczajenie się do butów na szpilce jest jak najczęstsze ich noszenie. Możesz również spróbować założyć je w domu przed wyjściem na miasto, a nawet pod prysznicem! Upewnij się tylko, że nie zamoczą się, ponieważ woda zniszczy skórę i utrudni Ci ich dalsze noszenie.

Szpilki to eleganckie buty. Niestety, konstrukcja buta może powodować problemy dla niektórych kobiet. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort podczas noszenia szpilek, ponieważ ich stopy nie są przyzwyczajone do wysokich obcasów i wąskich palców. Najlepszym sposobem na przyzwyczajenie się do butów na obcasie jest noszenie ich po domu przez kilka godzin dziennie. Każdego dnia powinnaś nosić je przez kilka kolejnych godzin, aż poczujesz się w nich komfortowo.

Jeśli palce u stóp są zbyt ciasne, warto rozważyć zakup zestawu do rozciągania butów w lokalnym sklepie.

Zestawy te zawierają urządzenie do rozciągania, które umieszcza się w ciasnym miejscu buta. Używaj tego zestawu na swoich butach, aż będą pasowały wygodnie. Jeśli nosiłeś buty na zewnątrz, upewnij się, że są one całkowicie suche przed użyciem rozciągacza.

Gdy po raz pierwszy zakładasz nowe buty, nieuniknione jest, że będą one niewygodne. Istnieją jednak kroki, które możesz podjąć, aby szybko je przełamać, a także kilka sztuczek, które mogą uczynić ten proces jeszcze łatwiejszym. Oto, w jaki sposób możesz przełamać się w nowych butach na szpilce i sprawić, by stały się jeszcze wygodniejsze – od używania rozciągaczy do noszenia ich w domu po powrocie ze sklepu.