Jak dobrać odpowiedni kolor szminki dla blondynki?

Kiedy nie masz czasu na wyszukany makijaż, ale zależy ci na ładnym wyglądzie, wówczas dobrze dobrana szminka jest wystarczającym, ale także skutecznym rozwiązaniem. Do tego jeszcze podkład i puder oraz muśnięcie rzęs tuszem i gotowe! Ciekawy, podkreślający urodę makijaż w kilka chwil. Kluczem do sukcesu jest dobrze dobrana oraz trwała pomadka. A znalezienie swojego koloru, który będzie dobrej jakości oraz utrzyma się na ustach dłużej, niż do pierwszego łyka kawy to zadanie wcale niełatwe. Dzisiaj pomadka dla blondynek – jaki kolor szminki dla ciemnych blondynek będzie najkorzystniejszy?

Szminki dla blondynek – co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Jaki zatem kolor szminki dla blondynek? To pytanie jest skomplikowane, gdyż nie każda blondynka ma podobny typ urody. Są bowiem blondynki w typie nordyckim o jasnej i alabastrowej cerze, błękitnej tęczówce oraz jasnej oprawie oczu. Inne blondynki mają natomiast ciemną karnację oraz brązowe oczy. Jeszcze inne z kolei mają miodowy odcień blondu oraz zieloną tęczówkę. Czy więc dla każdej z nich należy wybrać te same odcienie szminki? Oczywiście, że tak nie jest.

Skupmy się więc na tym, co jest ważne przy wyborze pomadki? Przede wszystkim warto będzie postawić na dobrą markę. Intensywna barwa szminki z pewnością rzuci się w oczy. To ona robi cały makijaż i jej rolą jest zwracanie uwagi na usta. Konieczne jest więc, aby usta były pomalowane idealnie. Nie ma tutaj mowy o pomadce wchodzącej w kąciki ust, ani o na wpół zjedzonej szmince pozostawiającej nieestetyczne cienie na wargach. Decydując się zatem na czerwoną, fioletową lub bordową pomadkę, trzeba liczyć się z tym, że wszelkie niedociągnięcia będą niezwykle widoczne, dlatego właśnie wybór dobrej jakościowo szminki to podstawa.

Uroda i szminka. Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Kupując ciemną pomadkę, dobrze jest również dobrać do niej pasującą kolorystycznie konturówkę. Obrysowując usta konturówką niejako jesteśmy w stanie utrzymać w ryzach szminkę, która nie ulega tak szybkiemu starciu czy zjedzeniu jej z ust.

Dobrze będzie zainwestować w pomadkę, która ma silny pigment. Ważne tutaj będzie, aby kolor wtapiał się w usta i nie zostawiał na nich lepką maź. W tym drugim wypadku szminka nie tylko zostanie szybko starta, ale również będzie powodować dyskomfort na ustach.

Żadna kobieta nie lubi klejących się pomadek oraz błyszczyków. Wybierając jasną pomadkę, można zaszaleć z pomalowaniem oczu, co przy ciemniejszych odcieniach szminki nie jest wskazane. Tutaj należy zastosować zasadę kontrastu. Nie jest dobrze bowiem, kiedy mocny makijaż znajduje się na całej twarzy.

Jasna pomadka, taka jak beż, róż czy koral dobrze sprawdza się zarówno w makijażu codziennym, jak i w tym na większe wyjścia. Będzie również doskonałym dodatkiem do smoky eyes. Ciemne oczy oraz delikatna szminka to perfekcyjny duet.

Zostaje jeszcze jedna ważna rada, o której często zapominamy. Warunkiem pięknego makijażu ust będą zadbane usta. Na nic bowiem droga pomadka, kiedy wargi są spierzchnięte i suche. Jeśli chcemy postawić na mocny akcent kolorystyczny, to koniecznie należy zadbać najpierw o tę część swojej twarzy.

Kolor szminki a typ urody

Ciepły typ urody – to blondynka, której włosy są w odcieniu miodowym, ciepłym, a czasem nawet słomkowym. Taki typ łatwo oraz ładnie opala się na złocisty kolor. Ciepły typ blondynki dobrze wyglądać będzie w wielu barwach, możliwości wyboru jest sporo. Jednak najlepiej będą wyglądać pastele:

  • delikatne róże,
  • beże,
  • odcień koralowy.

Nie dla niej natomiast intensywne fiolety, śliwka oraz krwista czerwień.

Zimny typ urody – zimna blondynka to ta o jasnej cerze, niemal bladej, jest bardzo wrażliwa na promienie słoneczne i łatwo dochodzi u niej do poparzeń. Jakie zatem kolory szminek dla blondynek o chłodnym typie urody?

Dobrze sprawdzą się tutaj odcienie czerwieni, które zbliżają się do fioletu:

  • bordowy,
  • malinowy,
  • jagodowy,
  • fuksja oraz wino.