Falbany przy sukienkach

Sukienki z falbanka przy rękawie nie wychodzą z mody pomimo upływu lat. Można jednak często spotkać się z twierdzeniami, że takie sukienki nie pasują do niektórych typów sylwetek. Ale czy rzeczywiście tak jest? A może właśnie dzięki falbankom można skutecznie optycznie wymodelować figurę?

Falbanki – jakie dobrać, aby optycznie wymodelować sylwetkę? Główne informacje

Wciąż panuje przekonanie, iż nie każda kobieta powinna nosić ubrania z falbankami, jednak jest to mit. Faktem natomiast jest to, że falbany bardzo wpływają na optyczne modelowanie sylwetki, należy więc odpowiednio dobrać ich umiejscowienie do swoich indywidualnych potrzeb. Miejsce bowiem, w którym są one umiejscowione wydaje się większe, masywniejsze oraz bardziej rzuca się w oczy.

Faktem jest natomiast to, iż nieodpowiednio dobrane falbany czyli takie, które są źle umiejscowione lub wykonane są z ciężkiego, grubego materiału, mogą optycznie dodawać kilka kilogramów. Jednak już takie delikatne i szyfonowe zdobienia, dzięki swojej lekkości oraz zwiewności, nie przytłoczą zbytnio sylwetki oraz nadadzą jej wrażenie smuklejszej i bardziej proporcjonalnej. Warto mieć na uwadze, że miejsce, w którym są one zastosowane, wydaje się optycznie większe. Jeśli zatem chcemy ukryć odstający brzuch, to należy wybrać sukienkę z falbanką w górnej jej części. Ważną kwestią tutaj jest również umiar i proporcja. Kiedy wybieramy sukienkę z falbanką w celu zatuszowania mankamentów, to pozostała część ubioru powinna być prosta oraz stonowana.

Rozmieszczenie falban na sukience

W którym miejscu na sukience powinny być zatem umiejscowione falbanki? Jest to kluczowa kwestia w odpowiednim doborze sukienki z falbankami do konkretnego typu figury.

Sukienka z falbanką na ramionach bardzo dobrze sprawdzi się u kobiet, które mają szersze biodra oraz drobną górną część ciała. Dzięki delikatnemu optycznemu powiększeniu barków figura stanie się wówczas bardziej proporcjonalna oraz zbliżona do kształtu wymarzonej klepsydry, a szersze biodra nie będą rzucały się już w oczy. Nie będzie to jednak najlepsze rozwiązanie dla kobiet z szerokimi ramionami, gdyż falbanka jeszcze bardziej je uwydatni oraz sprawi, że sylwetka stanie się niestety nieproporcjonalna.

Natomiast w przypadku chęci zamaskowania szerszych barków, dobrze sprawdzą się tutaj sukienki z falbanką na końcu długich rękawów. Dzięki takiemu jej umiejscowieniu, ramiona będą mniej widoczne, ponieważ uwagę będą przykuwały ozdobne rękawy. Z kolei dla kobiet, które chcą zakryć niezbyt jędrną skórę ramion, odpowiedniejsze będą sukienki z rękawkami z falbaną, która zakryje mankamenty.

Falbany na dekolcie najlepiej będą się natomiast prezentowały u kobiet z mniejszym biustem, które optycznie chciałyby go powiększyć. Bardzo często wysokie oraz szczupłe kobiety mają ten problem, więc u nich falbany na wysokości biustu sprawdzą się idealnie. Taki ozdobny dekolt będzie również dobrze wyglądał u kobiet, które chcą zamaskować większy brzuch lub biodra, gdyż odwróci uwagę od niekorzystnie wyglądających partii ciała. Najlepiej jest wtedy postawić na sukienkę, która poza falbaną na dekolcie, będzie miała również luźny krój i będzie zwiewna, żeby nie podkreślała niedoskonałości figury.

Falbany na biodrach to natomiast krój, który najlepiej sprawdzi się u pań, które mają bardziej chłopięcą figurę, bez uwydatnionych zbytnio bioder. Falbany w takim przypadku bardzo dobrze zamaskują ten mankament, dadzą również wrażenie krągłych pośladków, a także pełnych, kobiecych kształtów. Najlepiej będą wyglądać u wysokich oraz smukłych kobiet.

Warto wówczas zastosować również falbanę umieszczoną w okolicach talii, gdyż dodatkowo wysmukli ona talię oraz nada wrażenie pełniejszych bioder. Umiejscowienie falbany na biodrach natomiast nie do końca zda egzamin u kobiet, które mają je szersze, gdyż falbany dodatkowo optycznie powiększą to miejsce oraz nie będą wyglądały korzystnie.