Jaki welon najlepiej wybrać?

Organizując swój własny ślub oraz wesele stajemy przed nie lada wyzwaniem. Przygotowań jest bardzo wiele, a co więcej, towarzyszy im mnóstwo trudnych decyzji i wyborów, których się należy podjąć. Jednym z takich niełatwych decyzji jest wybór odpowiedniej sukni ślubnej i wszystkich dodatków do niej. W końcu jest to strój, w którym przeżyjemy swój najważniejszy dzień w życiu i dodatkowo też nasz strój będzie zwracał na siebie uwagę wszystkich gości ślubnych i weselnych, stąd też jego wybór jest aż tak ważny. Najważniejsze jednak podczas tej decyzji jest nasze zdanie. Same powinnyśmy czuć się dobrze i wygodnie w swojej sukni ślubnej i dodatkach, a zdanie innych osób nie powinno nas praktycznie interesować. Podczas tego niełatwego wyboru każdy element może sprawiać dodatkowy dylemat – jaki fason sukni ślubnej wybrać? Jaką biżuterię dobrać do sukni? W jakich pójść butach? Jednak zaraz po sukni dla wielu panien młodych najważniejszy jest welon. Nie jest on oczywiście obowiązkowym elementem stroju panny młodej, natomiast jest bardzo często przez nie wybierany.

Rodzaje welonów – informacje

Rodzajów welonów jest tak naprawdę bardzo wiele, a więc nie ma się co dziwić, iż wybór odpowiedniego z nich może sprawiać aż tak wielką trudność. Welony oczywiście, jeśli chodzi o wygląd materiału, z którego są wykonywane, zazwyczaj wyglądają dość podobnie, ponieważ zwykle są one wykonywane z mleczno-białego półprzejrzystego materiału. Występują one jednak w bardzo wielu rozmiarach, ponieważ mogą to być króciutkie welony sięgające pannie młodej do ramion, a może to być welon kilkumetrowy, który będzie ciągnął się za panną młodą po ziemi jeszcze bardzo długo. Welony również różnią się od siebie różnymi zdobieniami – sam materiał może być ozdobnym materiałem, welon może być ozdobnie wykończony na brzegu, a również na strukturze materiały mogą wystąpić różnego rodzaju ozdobne detale, takie jak na przykład koronki. Jednym z bardzo popularnych welonów w ostatnim czasie jest tak zwany welon w stylu hiszpańskim.

Czym jest welon hiszpański?

Welony hiszpańskie charakteryzują się wieloma ozdobnymi koronkami, które znajdują się na strukturze materiału, z którego są wykonane. Są to zazwyczaj dość długie welony, nawet takie, które mają kilka metrów. Welony w stylu hiszpańskim również upina się nieco inaczej niż większość innych welonów, gdyż te upina się praktycznie na czubku głowy. Jeśli chodzi o takie upięcie, grzebyczek welonu najczęściej wpina się właśnie we włosy niedaleko czubka głowy lub też w kok. Taki welon jest bardzo charakterystycznym, dlatego też wybierając go, mamy pewność, iż będzie on niezapomnianym dodatkiem do sukni ślubnej.